Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj18
Wczoraj66
W ciągu tygodnia281
W ciągu miesiąca363
Odwiedzin ogółem421740

Powered by Kubik-Rubik.de
Sobota, 8 Sierpień 2020
17:00:06

Zalane budynki w Regulicach i Hanuszowie

7 czerwca kilka minut po godzinie 3 w nocy dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął kilka zgłoszeń o zalewaniu budynków mieszkalnych w Regulicach (gm. Nysa) przez wodę spływającą z pól.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Nysa i Paczków (w tym pompa dużej wydajności) oraz jednostki OSP z gminy Nysa: Regulice, Rusocin, Niwnica. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że doszło do poważnego zalania parterów kilku kolejnych budynków położonych najniżej w miejscowości. W najniższym miejscu poziom wody sięgał do parapetów okien na parterze. Gwałtowność opadów była tak duża, że mieszkańcy zaskoczeni we śnie, nie mieli możliwości ewakuować mienia. Działania strażaków polegały na pompowaniu wody z zalanego terenu przy użyciu pompy wysokiej wydajności oraz kilku mniejszych pomp szlamowych. Z uwagi na dużą ilość wody pompowania zakończono dopiero po południu. Wskutek opadów zalanych zostało 8 budynków mieszkalnych, kaplica przy kościele, 5 samochodów osobowych, 5 motocykli oraz inny sprzęt i wyposażenie znajdujące się na poziomie parteru w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Ponadto zastępy JRG w Nysie, OSP Prusinowice i OSP Pakosławice prowadziły działania na terenie 4 posesji w Hanuszowie. Straty były tu jednak mniejsze. Podtopione były 2 budynki mieszkalne oraz 3 gospodarcze.