Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj27
Wczoraj55
W ciągu tygodnia149
W ciągu miesiąca82
Odwiedzin ogółem428886

Powered by Kubik-Rubik.de
Środa, 2 Grudzień 2020
16:12:25

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Zwycięstwa - Nysa

13 maja 2020 roku około godz. 9:55 dyżurny SK KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Zwycięstwa w Nysie.

Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów z JRG PSP nr 1 w Nysie, zastęp OSP Niwnica oraz zastęp OSP Rusocin.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego. Czworo lokatorów z trzech mieszkań znajdowało się na balkonach i przez powstałe zadymienie miało odciętą drogę ewakuacji klatką schodową. 15 osób z pozostałych mieszkań, w tym mieszkania, w którym wystąpił pożar, opuścili budynek przed przybyciem zastępów PSP.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną w budynku, podaniu 2 prądów wody do płonącego mieszkania, ewakuacji 12 letniej kobiety z balkonu znajdującego się powyżej pożaru, nawiązaniu kontaktu z pozostałymi osobami znajdującymi się na 2 balkonach w celu poinstruowania o dalszym postępowaniu. Osoby te opuściły mieszkania po oddymieniu klatki schodowej. W trakcie działań 2 osoby zgłosiły dolegliwości mogące być następstwem zdarzenia. Kobieta z prawdopodobnym urazem stawu skokowego została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego. Kolejnej lokatorce podano tlen i udzielono wsparcia psychicznego, następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który po jej zbadaniu wykluczył konieczność hospitalizacji.

Po opanowaniu pożaru działania polegały na sprawdzeniu i przewietrzeniu wszystkich mieszkań w obrębie zadymionej klatki schodowej (w tym pomieszczeń gospodarczych), usuwaniu na zewnątrz budynku spalonego wyposażenia mieszkania, sprawdzeniu wszystkich mieszkań na zwartość gazów niebezpiecznych.

Przypuszczalną przyczyną pożaru był wybuch akumulatora do elektronarzędzi.