Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj2
Wczoraj66
W ciągu tygodnia185
W ciągu miesiąca2
Odwiedzin ogółem425024

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 1 Październik 2020
06:54:01

Pożar dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Tylnej - Głuchołazy.

13 sierpnia 2020 roku około godz. 08:17 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o pożarze dachu w budynku wielorodzinnym przy ul. Tylnej w Głuchołazach.

Do zdarzenia zadysponowano 4 zstępy z JRG PSP nr 2 Głuchołazy, zastęp OSP Jarnołtówek, zastęp OSP Gierałcice, zastęp OSP Bodzanów, 2 zastępy OSP Burgrabice.

Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się dach w budynku wielorodzinnym. Pracownicy wykonujący na dachu prace dekarskie ewakuowali się samodzielnie jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów PSP.

Działania JOP polegały na: zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, odłączono dopływ prądu elektrycznego i gazu do budynku. Z uzyskanych informacji wynikało, że w budynku znajduje się jeszcze jedna osoba - osobę ewakuowano na zewnątrz budynku, równocześnie przystąpiono do gaszenia pożaru. Podano łącznie 3 prądy gaśnicze: dwa prądy wody na palący się dach (w tym jeden prąd wody z podnośnika hydraulicznego) oraz jeden prąd piany ciężkiej w strefę konstrukcji poddasza i dachu. W trakcie działań stwierdzono że pożar może rozprzestrzeniać się po folii paroizolacyjnej i sznurkowym ruszcie mocującym wełnę mineralną do drewnianej konstrukcji dachu. KDR polecił stałe monitorowanie kamerami termowizyjnymi temperatury we wszystkich lokalach mieszkalnych w budynku. W miejscach, w których stwierdzono podniesioną temperaturę rozebrano konstrukcję sufitu i ścian. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu. Po usunięciu nadpalonej konstrukcji dachu działania zakończono.