Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj2
Wczoraj66
W ciągu tygodnia185
W ciągu miesiąca2
Odwiedzin ogółem425024

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 1 Październik 2020
05:32:52

Wypadek drogowy na DW401 - Chróścina Nyska

16 sierpnia 2020 roku około godz. 21:22 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 401 w okolicach miejscowości Chróścina Nyska.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG PSP nr 1 Nysa, 2 zastępy OSP Chróścina oraz zastęp OSP Stary Grodków.

Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że na tył samochodu Renault Twingo, w którym podróżowały trzy osoby najechał samochód marki BMW, którego kierowca porzucił pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku uderzenia Renault Twingo wypadło z drogi, dachowało i stanęło w ogniu. Działania JOP polegały na równoczesnym podaniu jednego prądu wody na płonący pojazd oraz zaopatrzeniu rannych osób. Wszystkie osoby poszkodowane mimo odniesionych ran wydostały się z płonącego samochodu i w chwili przyjazdu OSP Chróścina leżały na poboczu drogi. Samochód marki BMW stał kilkaset metrów dalej z uszkodzonym przodem, odłączono w nim akumulator oraz zakręcono zawór bezpieczeństwa w butli z gazem LPG. Wstrzymano ruch w obu kierunkach blokując pasy jezdni przez pojazdy pożarnicze oraz radiowozy policyjne, które sukcesywnie dojeżdżały pomagając w zabezpieczeniu terenu działań. Zorganizowano lądowisko na polu uprawnym znajdującym się przy drodze 401. Poszkodowanego kierowcę Renault przetransportowano śmigłowcem do Centrum Urazowego w Opolu, natomiast dwie pozostałe osoby przewieziono karetkami pogotowia do ZOZ w Nysie. 

Po wykonaniu czynności przez Policję wprowadzono ruch wahadłowy i przystąpiono do uprzątnięcia jezdni. W trakcie prowadzonych działań patrole Policji odnalazły sprawcę zdarzenia tj. kierowcę BMW. Po dokładnych oględzinach i pobraniu materiałów biologicznych z pojazdu BMW, pojazd został zabrany przez lawetę na parking policyjny celem prowadzenia dalszych czynności. Nie stwierdzając żadnych zagrożeń działania zakończono.