Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj2
Wczoraj66
W ciągu tygodnia185
W ciągu miesiąca2
Odwiedzin ogółem425024

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 1 Październik 2020
05:34:46

Wypadek drogowy na DK46 - Frydrychów

23 sierpnia 2020 roku około godz. 13:46 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK46 w miejscowości Frydrychów.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG PSP nr 3 Paczków, zastęp z JRG PSP nr 1 Nysa, zastęp OSP Otmuchów, zastęp OSP Wilamowa oraz zastęp OSP Stary Paczków.

Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań.

W wyniku rozpoznania ustalono, że na DK 46 w miejscowości Frydrychów doszło do zderzenia czterech aut osobowych, którymi podróżowało łącznie 11 osób, w tym dwóje dzieci w wieku 9 i 10 lat. DK 46 całkowicie zablokowana.

Działania JOP polegały na: wstrzymaniu ruchu na DK 46, rozwinięciu linii szybkiego natarcia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, ewakuacji jednego poszkodowanego z pojazdu, segregacji poszkodowanych, wykonywanie KPP u ośmiu osób poszkodowanych w wypadku a następnie przekazanie poszkodowanych ZRM oraz LPR przybyłemu na miejsce zdarzenia, ograniczaniu wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów, pomocy Policji w organizacji objazdów miejsca zdarzenia. Siedmioro poszkodowanych zabranych przez ZRM do szpitala w Nysie, jedna osoba zabrana przez LPR do szpitala w Opolu. Po usunięciu zagrożenia działania zakończono.