Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj7
Wczoraj129
W ciągu tygodnia588
W ciągu miesiąca2317
Odwiedzin ogółem472924

Powered by Kubik-Rubik.de
Nieddziela, 28 Listopad 2021
04:08:13

Tragiczny pożar - Szadurczyce.

30 grudnia 2020 roku około godz. 03:34 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Szadurczyce.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG PSP nr 1 Nysa, 2 zastępy OSP Łambinowice, 2 zastępy OSP Korfantów oraz 2 zastępy OSP Jasienica Dolna.

Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pali się parter budynku jednorodzinnego, trzy osoby ewakuowały się samodzielnie przed przybyciem JOP na miejsce zdarzenia, natomiast czwarta osoba prawdopodobnie została w budynku. Działania JOP polegały na wprowadzeniu rot ratowniczo-gaśniczych do budynku w celu odnalezienia osoby poszukiwanej, podaniu trzech prądów wody w natarciu na źródło ognia. W trakcie przeszukiwania budynku zlokalizowano poszkodowanego oraz ewakuowano na zewnątrz. W wyniku poniesionych obrażeń lekarz stwierdził zgon osoby ewakuowanej. Dalsze działania polegały na częściowej rozbiórce dachu oraz stropu, usunięciu palącej się słomy ze strychu, wyniesieniu na zewnątrz wyposażenia pomieszczeń, które uległy spaleniu, oddymieniu pomieszczeń, zabezpieczeniu terenu oraz budynku przed dostępem osób postronnych za pomocą taśmy ostrzegawczej.