Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj17
Wczoraj69
W ciągu tygodnia235
W ciągu miesiąca1779
Odwiedzin ogółem514743

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 23 Marzec 2023
09:04:44

Uroczyste wręczenie umów na dotacje OSP

23 października 2019 r. o godz. 17:00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie odbyła się uroczystość wręczenia umów zawartych z jednostkami OSP w ramach rządowego programu „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku”.

Oprócz przedstawicieli 66 dotowanych jednostek z powiatu nyskiego na uroczystości gościł st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski – p.o. Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, dh Władysław Krysowaty - Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nysie oraz Pani Henryka Wołochacz - Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Nysie.

Po przywitaniu zaproszonych gości mł. bryg. Macin Skalny - p.o. Komendant Powiatowy PSP w Nysie, podziękował druhnom i druhom OSP za codzienną służbę i gotowość do niesienia pomocy, a także za prowadzenie szerokiej działalności związanej z krzewieniem sportu, działalności oświatowo - kulturalnej i propagującej wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, upowszechnianiu i wspieraniu form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi oraz propagowaniu zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń. Ta właśnie działalność została wsparta dotacją, która w powiecie nyskim wyniosła w sumie 364 000 zł.

St. bryg. Arkadiusz Kuśmierski do strażaków ochotników skierował słowa wdzięczności za ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nyskiego. Podsumował również efekty doposażenia jednostek OSP z innych dotacji, które są realizowane w powiecie nyskim i województwie opolskim w bieżącym roku.

Uroczystego wręczenia umów dokonali: st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski i mł. bryg. Marcin Skalny.

W dalszej części spotkania odbyły się prelekcje tematyczne. Przedstawione zostały główne cele kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" W tej części bryg. Paweł Gotkowski zachęcał druhów do włączenia się w akcję informacyjną na poziomie lokalnym. Kolejnym tematem była rola ćwiczeń ratowniczych w utrzymaniu gotowości operacyjnej jednostek OSP.