Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj13
Wczoraj86
W ciągu tygodnia319
W ciągu miesiąca171
Odwiedzin ogółem510718

Powered by Kubik-Rubik.de
Piątek, 3 Luty 2023
07:10:14

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

20 maja 2021 roku na placu wewnętrznym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Nysa obchodziliśmy Powiatowy Dzień Strażaka.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości obecni byli: st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski – Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Pan Andrzej Kruczkiewicz – Starosta Nyski, Pan Bogdan Wyczałkowski – Przewodniczący Rady Powiatu Nyskiego, Pani Joanna Burska – etatowy Członek Zarządu Powiatu, druh Władysław Krysowaty – Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nysie, ks. Piotr Mazur - Kapelan strażaków powiatu nyskiego, a także kierownicy współpracujących służb mundurowych z powiatu nyskiego.

„Dzień Strażaka to nasze święto, święto strażaków Państwowej Straży Pożarnej i strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest to nasze wspólne święto tak jak wspólnie, ramię w ramię niesiemy pomoc i ratunek wszędzie tam gdzie jesteśmy potrzebni. Ostatni rok, upływający pod znakiem walki z pandemią, pokazał wielkie zaangażowanie strażaków również w te działania podczas których budowane są polowe izby przyjęć przy szpitalach, transportowane są środki ochrony indywidualnej czy dowożone osoby na szczepienia. Dlatego jesteśmy dumni z uznania i zaufania jakim obdarza nas społeczeństwo i ciężko na to zaufanie pracujemy. W swojej służbie, kierujemy się poczuciem misji i służby drugiemu człowiekowi oraz służby naszej Ojczyźnie. Służbę tę pełnimy z zaangażowaniem, poświęceniem i pełnym profesjonalizmem w myśl zawołania: „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek” - przekazał zgromadzonym Komendant Powiatowy PSP w Nysie

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. Wasze zaangażowanie w służbę, profesjonalizm i ciężka codzienna praca powoduje, że jesteśmy bardzo wysoko oceniani przez społeczeństwo naszego powiatu. Kierowanie tak świetnym zespołem jest dla mnie dumą i zaszczytem” – podkreślił w swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie bryg. mgr inż. Paweł Gotkowski.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie złożył serdeczne podziękowania przybyłym gościom oraz przedstawicielom służb mundurowych za dotychczasową współpracę na rzecz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej w powiecie nyskim.

Za służbę strażakom podziękował Starosta Powiatu Nyskiego Andrzej Kruczkiewicz podkreślając, że jest to zawód najwyższego zaufania publicznego.

Z dniem 4 maja 2021 roku strażakom KP PSP w Nysie przyznano awanse na wyższe stopnie służbowe. W korpusie oficerów awans otrzymało 3 strażaków, w korpusie aspirantów 6 strażaków, w korpusie podoficerów 8 strażaków, jeden z funkcjonariuszy otrzymał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Za szczególne osiągnięcia w służbie starosta nyski wyróżnił nagrodami pieniężnymi 12 strażaków KP PSP w Nysie.

Jednym z elementów uroczystości było wręczenie przez st. bryg. Arkadiusza Kuśmierskiego przedstawicielom jednostek OSP w Jarnołtówku i Niwnicy decyzji Komendanta Głównego PSP o przedłużeniu ich funkcjonowania w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.